| alexx102428 a întrebat:

Am un laptop Lenovo si ca sistem de operare folosesc windows 7. Daca nu il ating un minut se inchide si cand il ating porneste din nou.Cum rezolv problema?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se inchide de tot sau este doar in Standby? Daca este in standby fa click drepta pe ecran/Personalize/Screen saver/Change power settings/Balaced (recomanded)/Change plan setting/ si da-i nevar la ce vezi acolo dar si la Change advanced power setting. Intra acolo si schimba la ecran si hdd. Acolo sunt pe minute dar daca mergi spre 0 iti apare never. Daca tii laptop-ul in priza poti face asta. Daca il foloseti pe acumulator nu-ti recomand aceste setari deoarece se va consuma bateria urgent.

| horia2012 a răspuns:

Te duci in
Start-control panel-in dreapta sus ai "view by" si alegi "Large icons"
dupa care te duci pe "Power Option".
-Te duci pe "Balanced"-"change plan settings" si acolo ai 2 situatatii
1. cand esti pe baterie
2.cand esti conectat la priza (plugin)
faci setarile dupa cum vrei.
eu le am asa
1: 5 min, 30 min, sleep 1 h
2: "Never" la toate
dupa ce ai terminat "Save changes" si inchizi fereastra.

| Ssssmokin a răspuns:

Intra in control panel>appearence and personalization>personalization>screen saver si acolo iti arata timpul in care se va stinge ecranul.Modifica cum vrei tu daca vrei sa nu se mai stinga deloc ai acolo langa settings si preview o caseta da click pe ea si alege (none). Atunci nu se va mai stinge ecranul