| elenasofia a întrebat:

Buna TPU
Am un telefon Samsung galaxy ace le fleur si am ca parola un model. Am uitat modelul si am incercat de mai multe ori, dar era mereu gresit.
Si acum scrie ca trebuie sa folosesc contul de google.
Dar nu il mai stiu. Ce pot sa fac?
Funda.
urgent!

Răspuns Câştigător
| Bogdanovici24 a răspuns:

In acest caz singurul lucru pe care il poti face este sa-i dai un HARD RESET.Pentru a face HARD RESET trebuie sa procedezi astfel: apesi butonul POWER+VOLUM UP simultan, iti va aparea pe telefon un meniu cu multe optiuni, tu alegi HARD RESET. Daca nu te descurci singura du-l la un service de telefonie mobila unde iti vor face o "resoftare". Bafta! Funda?happy

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Nu inteleg cum. thinking

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

Ce nu intelegi "scumpa domnisoara" big grin? Apasa tastele POWER+VOLUM UP simultan timp de cateva secunde si iti va aparea pe ecran un meniu cu cateva optiuni ale telefonului iar tu alegi optiunea HARD RESET.Atata tot!winking

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Tasta power care e?
Unde dau oprire sau?

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

Da.big grin

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Am reusit.
Mersi.

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

E totul OK merge?happywinking

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Da.
Si as vrea sa-mi reinstalez messu, dar cand vreau sa-l desarc nu ma alsa. Oare nu se mai poate?

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

L-ai dezinstalat din Control Panel->Programs and features? Daca nu, dezinstaleaza-l dupa care descarca-l din nou.
Downloat it: http://messenger.yahoo.com/

Enjoy!:);)

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Cum sa il dezinstalez?

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

Ai teamviewer pe PC?! Daca nu il ai atunci iti scriu ce sa faci...:
Intri in Control Panel->Programs and Features si cauti Yahoo messenger->click dreapta pe iconita si dai Uninstall. Enjoy!happy

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Dar daca mie imi trebuie mess pe telefon de ce sa fac ceva de pe Pc? thinking

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

Aaaaaa pai de ce nu ai precizat ca tie iti trebuie messenger pe telefon?! laughing Il descarci de pe google play.

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Ah,merge. love struck
Mersi muult.
Apropo la ce profil esti?

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

Mate-infowinking(tu?) de ce? big grin happywinking

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Oh si eu.
In ce clasa?

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

11-a.Tu?winking

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

A 9a. big grin
Si cum e in a 11a? :-s

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

Cum sa fie?! Mie imi place nu am treaba...insa nu e floare la ureche profilul acesta avand in vedere ca la BAC vei da M1 sadCel putin mie personal imi place mult matematica cu toate ca e dificila dar imi place.Nu sunt elev de elita sau ceva geniu laughing insa incerc si vreau sa iau BAC-ul.Si informatica e frumoasa dar mie nu prea ma atrage, ma atrage mai mult TIC-ul, lucrul cu calculatoarele.Bafta!happy

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Super atunci. Si unde vrei sa dai mai departe?

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

La Jandarmeriewinking.E visul meu de mic sa imbrac o uniforma si o cariera la armă.Mai intai sa-mi iau BAC-ul cu brio. dupa care imi bag dosarul la Politehnica(facultate de calculatoare mai mult, nu pe informatica) si la Jandarmerie.

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Si eu as vrea la medicina dar nu ma prea descurc cu chimia. sad

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru elenasofia):

Transfera-te la bio-chimie atunci! Acolo ai sansa sa inveti si oportunitatea sa mergi la medicina.Da-mi fb-ul tau in mesaj privat daca doresti sa vorbim mai multe(intrebari) sau sa-ti dau sfaturi...Pa pa big grin happy

| elenasofia explică (pentru Bogdanovici24):

Oke ..iti las un mesaj pe privad cu id

24 răspunsuri:
| Alexandru_Vlad_2000 a răspuns:

Pai fa-ti alt cont de gmail si il bagi dar va trebui sa iti restartezi telefonul si tot ce aveai instalat va fi sters din memorie.Incearca,trebuie sa mearga 100%, asa a facut un prieten.