| maria97è a întrebat:

Anul trecut am invatat destul de mult la inceput apoi nu am mai invatat asa bine.Anul acesta care abia incepe vreau sa invat foarte bine. Cum fac sa numi fie lene?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, decat sa incerci sa te educi. Tuturor ne este lene (marii majoritati) dar chiar daca ti-e lene trebuie sa treci peste si sa inveti. Eventual poti incerca sa iti faci un program, in functie de cum iti convine pe care sa il respecti zilnic. De exemplu 2 ore pe seara de la 4 la 6 sa inveti, iar in timpul asta sa nu mai stai la calculator sau la televizor. Poti lua pauze mici de 10 minute, dar pe care sa le respecti.

| maria97è explică (pentru OoBunnyoO):

Multumesc o sa incerc sa-mi fac program

1 răspuns: