| AnOnImUl321123 a întrebat:

as avea nevoie de niste ajutor. Deci, cum sa zugravesc? Adica m-a chemat un om sa ii zugravesc o camera si am luat amorsa, lavabila(gata preparate). La inceput am luat bidineaua si am dat cu apa pe pereti apoi am dat cu spaclu sa vad caca cade ceva din perete si am repetat procedura pana nu mai cadea din perete deloc. Apoi am sters peretii cu o carpa ca sa nu mai fie asa de prafuiti iar apoi i-am dat cu amorsa. Am asteptat 2 ore cum zicea pe ambalaj ptr a se usca peretii iar apoi am dat un strat de lavabila, am amestecat 5-6 minute lavabila cum scria pe ambalaj si am dat un strat. Problema este ca pe partea unde am dat cu spaclu pe pereti acolo unde cadea peretele nu s-a colorat in alb de la lavabila (sper sa intelegeti la ce ma refer) iar acuma trebuie sa astept 4-12 ore ptr a se usca primul strat de lavabila dupa care il aplic pe al 2-lea. Intrebarea mea este, daca nu se fac albi peretii va trebui sa cumpar vopsea sau trebuie mai multe straturi de lavabila? Astept raspunsuri, nu vreau sa zica ca nu l-am ajutat deloc si ca am cumparat lavabila si alea degeaba. Multumesc mult de raspunsuri. Ps: peretii sunt albi nu maro sau alta culoare, doar vreau sa ii las "fara pete". Multumesc si funda!

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Pai acolo unde ai dat cu spaclu, trebuia sa dai cu glet asteptai sa se usuce si pe urma dadeai cu amorsa si dupa cu lavabila si gata