| SupCow a întrebat:

As avea o nelamurire. Eu sunt minora dar am buletin, daca doresc sa calatoresc cu avionul pana in franta am nevoie de pasaport? Iar daca vreau sa merg cu fratele meu care e major, am nevoie de ceva scris cum ca parintii ma lasa?

1 răspuns:
| Anesia27 a răspuns:

Cred ca poti merge cu buletinul pentru ca franta e in UE. Ai nevoie de o declaratie facuta la notar, din partea ambilor parinti cum ca sunt de acord sa parasesti tara insorita de fratele tau.