| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot avea cercel la poza de buletin.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat cercelul acela este in ureche si nu-i in nas, buza, spranceana sau in alta parte pe fata, da, poti purta.

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Am fost in generatia in care a aparut trendu cu cercelu, prin... 2005 aveam primul cercel, 2006 al doilea... 2011 al 3 cercel. happy Deci am fost un rebel.Ideea e ca te vei plictisi de cerceii.Eu unu am avut 2 in stanga, si unu in limba.Nu mi-a pasat mie de ce spunea lumea, eu ii purtam ca imi placeau la nebunie.Am renuntat la toti happy

| Simpatic a răspuns:

Cred ca da, cel putin nu este legea sa o interzica.

| Simpatic a răspuns:

Insa alta este intrebarea, de ce ai vrea sa ai in buletin cercel? doar nu esti femeie!
Pe de alta parte il scoti cand faci poza si il pui inapoi dupa, e mai decent si moral asa.
Adica nici nu te poate obliga nimeni sa nu ai cercel dar zic eu ca e mai bine sa nu fii cu cercel in poza.
Eu acum cativa ani purtam cercel, de vreo 4-5 ani nu il mai port nici ocazional. Deci va veni o vreme cand nu vei mai purta nici cercel cu diamant, asta pentru ca te plictisesti si te mai si maturizezi.

| vmalex21 a răspuns (pentru Simpatic):

De ce nu ar avea daca ii place si crede ca e o parte din el? Prin strainatate sunt destui băieți si bărbați care poartă unul sau mai mulți cercei într-o ureche sau in ambele si nu se mai face atata discuție.Eu am avut chiar un profesor care purta un cercel discret in urechea stanga, un om de nota 10.Decent si moral e sa lăsăm prejudecatile, daca omul se simte bine si ii place e dreptul sau sa isi atarne ce vrea pe corpul sau.Cat despre cerceii,, diamant,, într-adevăr ca sunt de prost gust dar cel care a intrebat nu a precizat ce fel de cercel poarta.Eu am un cercel cu o bobita mica din aur alb in urechea stanga, e discret si nu am auzit niciodată ca as fi imatur.Ba chiar il port atât la scoala cat si la serviciu(instituție publica)si e totul în regulă.

| Donsavas a răspuns:

Sa nu fie prea mare sa iasa in evidenta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu în nas.

| Nonolita a răspuns (pentru anonim_4396):

Ala din nas e deja belciug, nu cercel?

| Nonolita a răspuns (pentru Nonolita):

Am vrut sa pun un emoticon, nu semne de intrebare.

| vmalex21 a răspuns:

Păi depinde unde ai cercelul. Daca este in globul urechii este ok, nu are nimeni treaba cu tine pentru ca un cercel in ureche nu iti modifica sau ascunde fizionomia feței. Daca tu consideri ca cercelul ala e o parte din tine de ce sa il dai jos?

| anonim_4396 explică (pentru vmalex21):

laughingda corect, intrebam de curios doar, nu cred ca o sa l port oricum la poza