| notperfect a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva. matusa mea este plecata la Bucuresti si nu stiu cat sta, dar a primit prin posta o hartiuta dinaia de la posta cum ca a primit un pachet. Intrebarea este : pot sa merg eu sa ii ridic pachetul sau trebuie sa mearga ea? Daca am o copie de pe buletinul ei si buletinul meu pot sa il iau.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi ridica tu pachetul de la poştă dar ai nevoie de buletinul dânsei.Nu ştiu dacă merge şi cu copie de pe buletin.Mergi la poştă şi vezi ce faci acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrajeala pe tine happy. esti mai degraba curioasa sa vezi ce este in pachetul acela. chestia e ca un pachet poate sta la posta multa vreme iar sa i-l ridici tu cu buletinul altei persoane ( fie chiar si matusa ta) e ilegal. iar daca cei de la posta ti-l dau, comit la fel si ei o ilegalitate, asa ca mai bine asteapt-o pe matusa ta. iar voi cei care mai dati indicatii sa faca lumea astfel de lucruri - sa va fie rusine nesimtiti ce sunteti.

| notperfect explică (pentru anonim_4396):

Matusa mea a vrut sa ma trimita dupa el si nu sunt curioasa, doar ca ea sta la Bucuresti mai mult de o luna iar buletinul ei e la ea. Si a fost o intrebare sa vad daca se poate. Eu, locuind cu ea si gasind in casuta postala acea hartiuta normal ca eram curioasa sa vad daca se poate

| LIN2010 a răspuns:

Poti sa te convingi singura, mergand la oficiul postal indicat, dar ca sa ridici pachetul este infractiune. Poti face acest lucru doar cu o inputernicire notariala in acest sens.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Da poti daca ai buletinul ei si le explici celor de la posta ca matusa ta e plecata..sau sa dea matusa ta un telefon la posta cum ca mergi tu dupa colet