| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, ați auzit că se închide Google+, dar eu am un cont de marcă pe care îl folosesc pe Youtube, întrebarea mea este: când Google+ se șterge, va dispărea și contul meu de marcă?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pentru astfel de chestii, nu îți dadea un link?

| ziftode a răspuns:

Daca, cumva se inchide g+ atunci ala e un serviciu google
nu vad de ce ti-ar taia contul google, care e pe mai multe servicii:
gmail, google drive, Youtube, firebase, si altele

| anonim_4396 explică (pentru ziftode):

Nu e cont de sine stătător, e cont de marcă, contul de marcă n-are Gmail, drive și ăstea, doar YT și G+

| ziftode a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai incercat gmail?
mor de curiozitate
pana acum nu am auzit de cont de google care sa mearga numai YT si G+

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ziftode: normal ca n-ai auzit de cont de marca deoarece esti paleta in IT, mai bine ai tacea.
Raspuns pentru intrebare: cel mai probabil contul de marca va apartine acum doar lui YT asa cum era inainte sa apara G+. Pe vremuri canalele erau independente si adaugai admini si moderatori prin gmail.