| millar a întrebat:

ati incercat pastile de slabit daca da ..au functionat, cat ati slabit. vreau detalii

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca iei doar pastilele (si nu mananci nimic), atunci au efectul miraculos ca in reclama! big grin

| Adry05 a răspuns:

Nu mai bagati porcariile alea in vooooi

| anamariarot a răspuns:

Eu când mi-am cumpărat pastile de slăbit(mulțumesc universului că aveam vreo 15 ani și a dat mama de ele la timp, că mi le-a aruncat), am găsit alături de ele un „manual" cu o dietă care trebuie ținută, ca să dea rezultate pastilele. Dieta era destul de restrictivă caloric, deci omul slăbește datorită unui număr mai mic de calorii, iar la final are impresia că l-au ajutat pastilele.
Din sursele pe care le-am accesat eu, am văzut că toate pastilele alea vin și cu îndrumări în privința alimentației laughing. Cu un simplu search pe google, găsești ușor pericolele la care te expui băgând așa ceva în tine.
Nu ai nevoie de dietă; adoptă un stil de viață sănătos(pentru că după ce vei renunța la dietă și vei mânca la fel ca înainte, te vei îngrășa la loc), fă mișcare și vei vedea și rezultate. Știu că e greu să ai răbdare, că vrei să slăbești 20 de kg în 2 zile dacă ar fi posibil, dar trebuie să iei în calcul mulți factori și să nu te joci cu sănătatea.

Răspuns utilizator avertizat
| IFeelS0Alone a răspuns:

Nu te lua dupa Bula, daca nu mananci si iei pastile cica slabesti. Parerea mea este sa faci niste exercitii fizice (un abonament la sala sau de dimineata dupa ce te trezesti). Iti faci si o dieta (mananci mai atent, calculat). Daca nu mananci si iei pastile este foarte probabile sa ai probleme cu sanantatea. Zi faina!

| Cosmin86 a răspuns (pentru IFeelS0Alone):

Bula era ironic... chiar esti greu de cap sa nu intelegi o ironie EVIDENTA?

| gandurisiopinii a răspuns:

Dacă vrei să slăbești, nu-ți recomand pastile. Cel mai bine este să ai o alimentație sănătoasă (fără grăsimi și cât mai multe fructe și legume) și să faci sport. Rezultatele nu vor întârzia să apară.

| RosuEleonor a răspuns:

Rezultatul depinde în funcție de supliment și de organismul tău. Sunt foarte multe arzătoare de grăsimi eficiente. Majoritatea lor îți oferă și un surplus de energie dacă dorești să începi o dietă care cuprinde și un program de exerciții fizice. Poți încerca un supliment dietetic cu tirozină sau l- carnitină, caută un brand de renume și citește înainte opiniile utilizatorilor. Internetul e plin de suplimente țeapă.