| a întrebat:

Buna TPU
azi de la Orange am primit o cartela cadou si am vrut sa imi activez netu pe telefon si nu merge sad
am sunat la *100# si cand dau sa aleg vreo optiune imi spune indisponibil sad
ce sa fac?
ps: telefonul meu e Huawei g6600d
FUNDOI

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca nu reusesti activarea optiunii din Selfcare - ramura Oferte - Optiuni de date, poti activa una din optiunile de baza prin trimiterea unu SMS la 321 cu unul din cuvintele cheie: "news", "mail", "friends" pentru optiunile de baza Net News, Net Mail sau Net Friends ( http://www.orange.ro/prepay/internet-pe-mobil/index.html ). A doua alternativa este sa apelezi serviciul clienti 444 pentru a se verifica de ce nu ai acces la serviciul Selfcare.

Cu prietenie,
Orange helper