| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU care este diferenta dintre pistolu cu bile, aer comprimat, gaz si cel cu gloante reale? Care dintre ele nu este letal daca tragi in cineva? DAU FUNDA.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pana si pistolul cu apa poate fi letala, dar si un ac poate fi mortal.
Depinde in ce parte a corpului si cum nimereste.

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de unde si unde trage, oricare dintre cele de mai sus poate fi letal. E vorba de viteza cu care merge glontul si de glont. In spatele pistolului cu gloante reale sta o mica explozie care propulseaza glontul mai rapid decat un pistol cu aer comprimat.

| RainbowD a răspuns:

Amandoua pot fi letale. Depinde de distanta de la care tragi. Amandoua pot provoca rani grave, dar daca tragi de la distanta cu cel cu bile, nu cred ca ii asa de letal ca unul normal cu gloante adevarate.