| fly4love a întrebat:

categoria pentru aceasta intrebare nu stiu! imi cer scuze pentru cei care i-am deranjat! as gasi viza de turist pentru state? si la ce pret? vreau sa merg in america! in vizita, la cine? nu am prea multi pe acolo dar vreau sa vad si eu america de mai de aproape!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Viza B2( de vizitator/turistica) nu se" gaseste " si nici nu se "vinde"--- ea se acorda si se obtine de la ambasada SUA-sectia consulara din Bucuresti ( evident, dupa achitarea unor taxe :140$ +11$ pentru numarul PIN ). Vezi aici pasii ce trebuiesc urmati pentru obtinerea vizei : http://romania.usembassy.gov/vize/visa_application_process.html