| gaby1876 a întrebat:

Buna,TPU! Ce acte trebuie pentru inscrierea la un medic de familie?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cardul de sanatate si adeverinta de elev, student sau angajat

| crud a răspuns:

Buna! In cazul in care te inscrii pentru prima data, ai nevoie de o copie a cartii de identitate si de cardul national de sanatate. In cazul in care cardul tau de sanatate nu a fost tiparit, spui acest lucru medicului. Daca a fost tiparit cardul dar tu l-ai pierdut, atunci mergi la Casa de Asigurari de Sanatate ca sa iti dea o adeverinta de inlocuire a cardului,( dupa ce depui o cerere si achiti vreo 15 lei).