| Dorin97 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca as lega la computer un subwoofer activ si la o iesire pentru un satelit sa leg un amplificator si la amplificator sa leg boxe? As putea arde amplificatorul?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Semnalul audio nu se poate amplifica de doua ori. daca faci asta o sa ai extrem de multe distorsiuni. amplificatorul audio este facut sa primeasca semnal de mica putere pe care apoi sa il mareasca. nu poti baga un semnal deja amplificat

1 răspuns:
| KinkyDive a răspuns:

Eu am facut asta. totutsi nu mi s-a ars amplificatorul dar cum a zis s cradle am avut multe distorsiuni. deci mai bine nu incerca.