| Andreeadeea23185 a întrebat:

Ce sarcini trebuie să îndeplineasc ca ajutor de ospătar sau ospătar?
Mă pot angaja ca ajutor de ospătar la 15 ani?

Răspuns Câştigător
| Daniel987 a răspuns:

Sigur vei gasi un restaurant care acceptă angajarea ta la vârsta de 15 ani, categoric cu acordul părinților. Bănuiesc că esti încăpătoare, deci iese din discuție postul de ospătar, ca si ajutor de ospătar efectiv esti plinul ospatarului, duci mâncare la mese, sucuri, debarasezi, câteodată muncești mai mult ca si ospatarul pentru ca..na. Esti ajutor de ospătar, la început nu iei comenzi, Nu duci nota de plată nu iei banii, nu marci pe casa. Daca nimerești la un restaurant cu personal amabil, si care permite acest lucru, după un timp in care înveți elementele de baza ale ospatariei, iti poti lua mesele tale si sa acționezi întocmai ca un ospătar, nu ca un picol, evident daca doresti lucrul acesta, însă în cartea de munca esti tot ajutor de ospătar, iti mai iese ceva bacsis, asta este avantajul.
Succes!

| Andreeadeea23185 explică (pentru Daniel987):

Ok, mulțumesc mult pentru răspuns!
Mai am o întrebare care poate părea destul de stupidă: Eu sunt destul de timida, mai ales că nu este un interviu sau ceva la o anumită ora și trebuie să mă interesez, cu cine ar trebui sa vorbesc în prima faza?

| Daniel987 a răspuns (pentru Andreeadeea23185):

Pur si simplu cauti restaurante pe internet, sau întrebi prietenii, apoi ori suni si întrebi dacă au nevoie de personal, sau te duci in persoana acolo si întrebi face to face

| Daniel987 a răspuns (pentru Andreeadeea23185):

Du te cu tupeu si intreaba daca au nevoie de oameni, le spui ca ai 15 ani ca esti o fata serioasă, cu spirit de echipă etc.

| Andreeadeea23185 explică (pentru Daniel987):

Mulțumesc mult!

5 răspunsuri:
| Balonaseplutitoare a răspuns:

La varsta ta cred ca te poti angaja ca ospatar cu acordul parintilor.