| PRoMeTHeUM a întrebat:

Ce ziceti..este adevarat ca tigarile sunt nocive pentru organism?
Am vazut sute de reclame dar nu cred ce vad pe pachetele de tigari.
Parerea voastra..Ne pot face rau tigarile?
Mentionez ca fumez cam 2 tigari pe zi

18 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Da ba tigarile fac rau, ce nu intelegi?
Vrei sa fii sigur de asta? asteapta sa te imbolnavesti si ai sa vezi...

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

LOGIC! Iti fac doar rau. Tot tutunul ala care-l tragi in plamani din tigara se transforma in cancer la plamani la un moment dat. Deci in concluzie, sunt EXTREM de rele. Uite aici mai multe detalii:
http://www.referat.ro/referate/Despre_tutun_5278.html
O seara placuta in continuare!
P.S. Parerea mea, lasa-te de fumat daca-ti place viata.

| UnicornulFericit a răspuns:

Pai...si eu fumam(3-4 tigari pe zi) si am observat ca nu mai am rezistenta la sport, nu mai puteam urca 10 trepti fara sa obosesc...deci DA tigarile fac rau.
Mai bine te-ai lasa inainte sa fie prea tarziu.
Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL! Normaaaal că sunt foarte dăunătoare organismului!
http://www.eurespir.info/ro/efectele-fumatului.html

| rutanklan a răspuns:

Prostii, nu ii asculta pe aia. Tigarile sunt foarte sanatoase, au o gramada de vitamine si minerale necesare organismului. Fapt dovedit stiintific, 99% dintre cei care fumeaza sunt mai sanatosi decat cei care nu. Asa ca baga frate acolo si doua pachete pe zi.

| olivikkka a răspuns:

Cit poti mai repede lasate de fumat, de la tigari fai cancer la o multime de organe la caviatea bucala, barbatii devin impotenti ear femeile sterile si tigarile scurteaza anii de viata ear tu cheltui bani pe otrava

| Mariya5 a răspuns:

Normal...doar nu crezi ca tigarile isi fac antireclama asa degeaba...pe termen lung tigarile(fumul propriu zis) distruge tesutul plamanilor si duc cel mai frecvent la cancer.

| Giuvaer a răspuns:

Da sunt naspa.
e ca si cum ai cumpara boli pulmonare si cardiace...

| PRoMeTHeUM explică:

Tataia fumeaza de 60 de ani cate un pachet de tigari pe zi. Acucm are 85 si nu sufera de boli.
Depinde de organism?

| mimicool a răspuns:

Ce e pe pachetele de tigari e si putin exagerat, dar in principiu adevarat. daca fumezi 2 tigari nu o sa patesti nimic, dar vezi ca in timp sa nu incepi sa fumezi mai multe

| bogdancuB a răspuns:

Poi eu nu fumez dar face foarte rau!
In primul rand o sa ai probleme cu cresterea, nu este recomandat daca esti sportiv. In plus daca fumezi o sa mori mai repede sau o sa ai o boala de gat sau multe altele.

| darkroby14 a răspuns:

Cel mai bine stiu cei care fumeaza. Decide cei care nu fumeaza nu mai comentati ca nu stiti nimic. Voi aveti acele informatii de pe net sau de la parinti ca sa nu va apucati de fumat.