| FreeYoung a întrebat:

cum pot sa fac un motor de reactie,ca sa nu cumpar unul ca e cam scump,

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Motor cu reactie" nu "de reactie". Motorul cu reactie e cam scump pentru ca necestia materiale speciale. In plus iti trebuie o mica fabrica. Poate doar daca vrei sa faci unul de jucarie! noi faceam din staniol in care bagam o bucata din coada periutelor de dinti care erau facute din ceva ebonita atunci. Acum sunt din plastic si nu mai merge. Incalzeam staniolul si ebonita ardea cu flacara si arata ca un motor cu reactie.