| AnastasiaMariaAnastasia a întrebat:

cum pot sa imi fac ecranul de la laptop mai intunecos/luminos.
Funda.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Ai un buton Fn undeva in stanga jos a tastaturii, ai vazut butonul? bun! Cauta 2 butoane asemenea pe cel din stanga ar trebui sa fie un soare plin si pe cel din dreapta un soare gol, normal le gasesti la sageti stanga si dreapta sau daca nu te uiti la tastele F1, F2, F3, F4 etc... si poti ajusta luminozitatea ecranului oricand! tinand apasat pe Fn si apasand de mai multe ori sau tinand apasat pe unul dintre cele 2 butoane!
Daca ti se pare complicat asa te duci pe desktop si dai click dreapta oriunde si selectezi 'personalize' iti va aparea o vereastra, in stanga jos a ferestrei scrie 'display' apesi acolo! Dupa ce ai apasat acolo te duci in stanga sus a ecranului si dai pe 'adjust brightness'! Dupa ce ai dat acolo vezi ce power plan este selectat si dai pe change plan settings la planul respectiv, trebuie sa ai 2 planuri si unul secundar probabil ascuns, normal ar trebui sa ai selectat balanced, mai este power saver si high performance! Iti recomand sa folosesti balanced! Dai pe 'change plan settings' si te duce pe alta fereastra, acolo poti sa te joci si alegi in cat timp intra laptopul in sleep daca nu-l folosesti pe baterie sau cand il tii in prizawinking pe tine te intereseaza luminozitatea! ai pe acolo adjust plan brightness, muti de bara aia tongue si dai save changes si ar trebui sa se schimbe luminozitateawinking

3 răspunsuri:
| Sweet155 a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi windowsul

| AnastasiaMariaAnastasia explică:

Am uitata sa mentionez, il am in engleza.