| Ce a întrebat:

Cum transform din m in m2(patrat). Funda.+Vot!

9 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

M2 reprezinta aria unui paralelogram in general.Metrul liniar nu se poate transforma intr-o unitate de arie.Se poate schimba in m2 orice alta arie exprimata in alta unitate de masura(cm2, mm2, km2).

| daηă a răspuns:

Doar daca faci aria

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Nu se poate. Daca nu stiti nu mai raspundeti. straight face Dar iti spun ca nu ai cum. Poti transforma din m in cm, mm, hm si m2 in cm2, hm2 etc.

| Angel_8830 a răspuns:

M = radical din m2
de exemplu : 2 = radical din 2 la puterea 2

| DjTeolik a răspuns:

Trebuie sa inmultesti m cu m.
De ex.: 1m*1m= 1m patrat

| andreia1999 a răspuns:

Nu se poate...doar de acelasi fel sa fie din m2 in cm2(exemplu)

| Ce explică (pentru andreia1999):

Ba da.se poate.dar nu stiu cum...

| andreia1999 a răspuns (pentru Ce):

Ori se poate(si daca zici inseamna ca stii)ori nu

| George_Ileana_1978 a răspuns:

Răspuns