| Connrad a întrebat:

Buna TPU! Daca imi activez factura electronica pe mobil (fara a scrie datele de pe card), imi mai vine factura prin posta? Va trebui sa platesc online?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti mai vine prin posta si nu platesti nimic. Eu asa am la DIGI si ENEL.

| darrio2007 a răspuns:

Mie imi vin doua facturi la cutia postala si platesc la un prepay. Numerar, fara sa ma complic cu un card.

| sierra1 a răspuns:

"activez factura electronica pe mobil ...mai vine factura prin posta? "

nu, doar prin email și eventual un sms de inștiințare

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă o activezi online, nu o vei mai primi in format tipărit (adica in cutia poștala).

| Militaru2001 a răspuns:

Nuj sigur la ce te referi dar acum
Facturile iti pot veni si pe email, setand asta in contul tau Vodafone/telekom/digi/Orange tot asa. Efectiv iti vine un cod de bare si cat ai sa platesti pe email si mergi la paypoint sau self pay sa platesti. Apoi iti vine un pdf cu factura. Chitanta o primesti si in mană la aparat si pe email.

Dar daca activezi sa iti plateasca automat cardul in fiecare luna in data cu tare nu iti pot da un raspuns, probabil ca iti vine un pdf si chitanta iar tu trebuie sa le descarci pr toate si sa la pui intr-un fisier in telefon