| Gyany02 a întrebat:

daca imi rezerv bilet la blue air pe langa pretul biletelor trebuie sa platesc si bagajul.Am auzit ca bagajul costa 16 euro..adevarat? si daca da dus intors ar veni 32 de euro?

2 răspunsuri:
| NorishorPhufos a răspuns:

Eu am fost acum un an si mi se pare ca platesti o data cu biletele bagajul cel mare, care o sa-l lasi acolo si o sa fie transportat la destinatie. Dar mai ai dreptul la o valiza care poti s-o iei cu tine in avion si trebuie sa fie pana in 10 kg si daca depasesti platesti, geanta trebuie sa aiba anumite dimensiuni, cauta si pe netwinking papa, sper ca-m fost de ajutor

| Elizabella a răspuns:

Da, în prețul biletului intră doar bagajul de mână (geantă, genată de laptop, plasă), iar tot ce e bagaj mare, intră la cală. Pentru bagajul mare trebuie să plătești doar, iar taxa se percepe pe zbor. Așa că dacă ai dus-întors, plătești dublu.
Așa e la toate companiile aeriene.