| Denis_5853 a întrebat:

Buna TPU daca mas lua un iphone 4s mai as avea nevoie de laptop? nu poate inlocui iphoneul 4s un laptop?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uita-te la un film pe iphone, incerca sa scrii un document si apoi sa il printezi si pe urma ai sa vezi daca mai ai nevoie de laptop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o comparatie stupida! Un laptop "tare" la 600-650 de euro sa zicem nu ai avea cum sa-l compari un un telefon in primul rand.O fi el iPhone dar nu se invecineaza cu un laptop nici la performante, nici la experienta etc.Intelegi?
Eu in locul tau as pune ochiul pe un laptop din acela "tare" care stie ce face si-ti garantez ca n-o sa regreti.
Oamenii s-au invatat atunci cand aud de iPhone sa zica "mama mia ce telefon are ala,are iPhone iti dai seama! e bogat!" pai nu e chiar asa,inganfatii de la Apple au preturi nejustificate pentru produsele lor,majoritatea dintre ele
Vorba astora de mai sus, iti raman bani iti iei un Galaxy Ace, S, S2, Nexus depinde ce doresti.

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Normal ca e mai bun un laptop, si in plus la ce iti trebuie iphone 4, lucrezi cumva la vreo firma importanta sau esti bancher, nu! -ia-ti un laptop si daca iti mai ramane bani ia-ti si tu un Samsung Galaxy S Plus sau ceva mai simplu.

| beatrice9849 a răspuns:

Un laptop este intotdeauna mai bun decat un telefon!

| MonkeyDLuffy a răspuns:

Ba da il poate dar depinde cum vezi lucrurile de exemplu daca intri numa pe youtube, facebook, twetter, mess sau alte de astea poate dar daca vrei aplicatii ca metin2, 4story, world of warcraft, microvolts si altele nu poate pentru ca
1.aceste jocuri sau aplicatii depinde ce vrei sunt facute pentru PC
si
2.Telefonul nu are atata memorie incat sa downloadeze toate jocurile pe care le poate downloada laptopul.
Si inca cv pe laptop poti downloada tot ce vr de pe net
Ei pe lanaga pe telefon nu poti downloada nimic de pe net.decat de pe siteurile de jocuri si aplicatii speciale pentru acestea de exemplu
la Samsung galaxy android market, la iphone Apple store nu poti sa intri pe net si sa downloadezi de acolo!

Sper ca te-am putut ajuta
Bafta!
Funda?! xD xD xD xD xD

| ouuyz a răspuns:

Neeee.
Îți dau un sfat.
iphone-ul este pentru cazuri speciale de ex :când ești plecat 2 zile de acasă, un eveniment în familie... s.a.m.d
Laptopul este pentru jocuri sau viteza mai mare la internet. Poți lucra la un proiect sau sa iți faci o tema!
Sper ca ai înțeles ce am vrut sa spun. happy

| xhxyd a răspuns:

Mai bine ia-ti o tableta.

| andrey4u a răspuns:

Iphone aici e cam "inutil" in fata unui notebook...este in brand dar pe partea de internet windows are suport mai bun fata de ios(astea sunt sistemele de operare la laptop respectiv iphone), iar de bietul iphone te vei plictisi repede deoarece nu se personalizeaza asa frumos ca si windows... daca vrei sa iti iei un telefon totusi la acelasi buget iti sugerez Samsung galaxy s3.e exact ce ii trebuie unei fete mai ales pe varianta alba