| Marlene123 a întrebat:

De ce acte ai nevoie ca sa-ti faci un pasaport si cat dureaza pana il face?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cartea de identitate, pasaportul vechi daca exista si chitanta de plata. Dureaza cam 10 zile lucratoare

| Andreeush a răspuns:

Ai nevoie de buletin, pașaportul vechi( dacă există), taxa achitată.
Eu mi-am făcut acum vreo 3 luni pașaportul și a durat 14 zile până l-am luat.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai toate informațiile pe site-ul epasapoarte.ro

| Bizon95 a răspuns:

Vreo 250 de lei
3 zile daca il vrei la urgenta, dar e valabil doar un an
10-20 de zile (in functie de judet si de aglomeratie... mai ales vara cand toti pleaca in vacanta) unul normal, care tine 5 ani

| ANONIM78767 a răspuns:

Buletin, pașaportul vechi dacă exista și chitanța ca ai plătit pentru el, durează 15 zile lucrătoare maxim dar îl poți face și în regim de urgenta dacă ai o dovada ca îți trebuie urgent, eu am folosit un bilet de avion care era în 5 zile și în 3 zile a fost gata, dar eu am făcut temporar.