| Ancaa26 a întrebat:

Bună TPU, de ce mă doare burta de la orice mâncare chiar și de la apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că ai probleme cu bila (fierea) și durerea emană in zona abdomenului. De aceea te doare.
Ai grijă la alimentație, evită toate alimentele și bauturile (inclusiv cafeaua) care simti că iti provoacă durere sau greață, la câteva ore după ce le consumi.
http://www.medlife.ro/......enesa.html

Ia câte un REDIGEST cu o jumătate de oră înaintea meselor. Și ține regim alimentar (ti-am dat un link de unde te poti inspira).
Dacă durerile continuă, contactează medicul de familie.

| Ineys a răspuns:

Nu te doare de la apa. De unde sa stim noi? La medic ai fost? Ai alta problema, nu mai astepta raspunsuri aici ca nu suntem medici, du-te la doctor sau intreaba-ti medicul de familie ce ar putea sa fie.

| Ancaa26 explică (pentru Ineys):

Auzi, nu ești obligat sa îmi răspunzi mie la întrebări, ok?
Dacă nu ști nu te mai baga în seama...

| Ineys a răspuns (pentru Ancaa26):

A, iarta-ma. Urmeaza celalalt sfat, bea niste bere.

| EuSuntOmul a răspuns:

Bea bere