| MaryusMN a întrebat:

de la un timp am o problema cu unitatea, cand inchid PC-ul monitorul se stinge normal... dar, coolerele si sursa raman pornite. daca vreau sa. l pornesc din nou, .nimic.trebuie sa scot cablul la sursa si dupa sa il bag la loc ca sa il pot aprinde.Va rog raspuns.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Dan_5885 a răspuns:

Naspa faza.Cred ca este o problema la sursa.eu am cativa ani buni in electrotehnica aplicata.stiu astfel de probleme. posibil un scurtcircuit pe placa de baza dar daca era se ardea procesorul. sursa posibil veche nu mai tin rezistoarele iar acestea isi pierd proprietetile.incearca cu alta sursa. oricare ar fi ea. daca nu merge dul la un specialist!

3 răspunsuri:
| MaryusMN explică:

Multumesc pentru raspunsuri, dar am incercat si cu alte 2 surse si tot la fel imi face,,, unitatea asta am lasat-o la rece vreo jumate de an si cand am pus-o inapoi in functiune imi facea figura asta...si de la sursa nu e.am montat sursa mea in alt pc si mergea perfect

| Mariuuss a răspuns:

Poate fii de la placa de baza sau de la sursa, ori ia-ti altu ori cumpara cele 2 piese, altceva nu creed k ar putea fii!

| kytionut a răspuns:

Ai scurt pe placa de baza sau pe sursa, imprumuta de la un prieten o sursa si o montezi daca merge inseamna ca iti trebuie o sursa, daca nu inseamna ca iti trebuie o placa de baza...