| Vasilache_Viorel_1999 a întrebat:

Buna TPU de unde îmi dau seama că un telefon este original

Răspuns Câştigător
| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

In primul rand cum ruleaza acel telefon ii dai putina "talpa" in jocuri. in aplictaii. cat de rapid deschide aplicatiile, camera foto in primul rand cat d ebinescoate (atat cea de spate catr si cea de fata) si baga-l intr-un joc spre exemplu asfalt 8 dacal duce fara sa intepe. deloc telefonul ii original siar mai fi o chestie. culorile lui din meniu si restul. daca sunt vii, calde e original,, daca le vezi stinse nu-i,, uni mai spun sate uiti la suruburi daca sunt in stea e original. dacai altfel nu.dar nu crede asta

2 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Il duci la un service GSM ca te lamuresc baietii aia in legatura daca e telefonul original.