| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

De unde pot sa învăț engleza? Adică sa traduc un text de exemplu, ca sunt unele cuvinte mici care se scriu altfel si nu înțeleg,, nu am găsit profesor de engleza in orașul asta, pe bune, nimeni nu poate! Unde pot găsi cum sa traduc corect?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Scrie aici textul ca sa te ajutam, limba engleza e o limba usora 20% din cuvintele din voc ei e indentic cu lb romana si asemenator peste 40%

| Sn4k3 a răspuns:

Google Translate, site-ul Duolingo, filme/seriale sau daca ai timp sa cauti si gasesti, sunt si alte site-uri gen Duolingo de pe care poti invata engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce fel de cuvinte te referi? da un exemplu.

| Iunix a răspuns:

Poftim un site https://ro.duolingo.com/, există și o aplicație pentru telefon, se numește Duolingo.

| Socea_Rares_1990 a răspuns:

Google translete.

| Stefan_M_Cosmin_1990 a răspuns:

Pe net pe translate sau la profa ta de engleza