| JeSuisElle a întrebat:

Eu sunt din Tulcea si am un colet din Elvetia in Bucuresti la vama deoarece Elvetia nu e in UE si din cate am auzit trebuie sa platesc o taxa ca sa imi ajunga in Tulcea. Cam cat e taxa?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Coletul, indiferent de unde vine(poate veni si din SUA!), daca este pe adresa din Tulcea, ar fi trebuit sa ajunga in Tulcea --- coletul nu se poate oprii in Bucuresti!
In Tulcea trebuie sa existe o vama sau un oficiu postal vamal unde vei achita taxa vamala. Citeste; http://www.customs.ro/ro/calatori/bunuri-expediate-prin-colete.aspx

| Betrayal a răspuns:

Cam 20-30 de lei mai mult nu ar trebui sa fie