| Ivonaa a întrebat:

Ieri mi-am luat un telefon Nokia Lumia 920, e la încărcat de aproximativ 12 ore. E prima lui încărcare, și tot ce îmi arată sunt 2 rotițe care continuă să se roteească. Pe orice aș apăsa nu se întâmplă nimic. Nu mi se pare normal. Ce e de făcut?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Bateria la Nokia Lumia 920 Li-Ion 2000 mAh NU necesita formatare!
Doar bateriile Li-Pol(litiu-polimer)mai vechi ca tehnologie trebuie formatate cand sunt noi.
Ai grija ca bateria este Non-removable (adica nedetasabila) si daca se distruge costa mai mult pentru inlocuie.Pentru o incarcare completa in functie de cat e de descarcata 2-2, 5 ore ar trebui sa fie de ajuns. thumbs up

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate-l ca strici bateria.Nu se mai formateaza de cativa ani bateriile la telefoanele noi.