| Erika120192 a întrebat:

Bună TPU happy
Îmi puteţi spune care sunt toate subordonatele (ex :atributiva)?
Mulţumesc kiss

2 răspunsuri:
| darius23 a răspuns:

Subiectiva, Predicativa, Atributiva, Completiva directa, Completiva indirecta, Completiva circumstantiala de loc, Completiva circumstantiala de timp si Completiva circumstantiala de mod.

| alexaramo a răspuns:

Subiectiva, predicativa. atributiva, completiva directa, completiva indirecta, completiva modala, compledica de timp, completiva de loc, completiva de agent, completiva de cauza, completiva de scop, completiva consecutiva, completiva conditionala