| anonim_4396 a întrebat:

M-am decis sa fac Scoala de soferi profesionisti.
Am 28 de ani,stiu ca sunt femeie,dar mi-ar face mare placere daca ma-ti putea informa si daca stiti din surse sigure,cam cat de greu este sa gasesti in stainatate ca sofer de tir,ca femeie? Stiu ca exista discriminarea de sex f/m,dar eu nu am conceptiile acestea.
Eu vorbesc foarte bine spaniola,engleza bine, germana mai jos un pica de nivel mediu.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

In strainatete nu sunt astfel de prejudecati, nici in Romania nu prea mai sunt datorita cererii foarte mare de soferi de tir, sunt foarte multe femei care fac asta, poti vedea si pe Youtube. Intr-adevar s-ar putea sa-ti ceara putina experienta, dar poti incepe usor cu curse mai scurte.

| anonim_4396 explică (pentru Kogaion):

Multumesc frumos pentru ca mi-ai raspuns, nu mai stiu cum merg lucrurile in Ro, am fost plecata si nu mai merge in Spania.
Am decis sa vin acasa pentru facultate.O pot face la distanta, dar ma incanta rau aceasta meserie.Ma bucur daca nu este un impediment aceasta meserie pentru o femeie.Merci

1 răspuns: