| darkstyle99 a întrebat:

Buna TPU
Merge sa schimb o cartele nano sim in micro sim daca am avut abonament si a fost pe numele aticuiva

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Ca si marime fizica sunt adaptadoare, adica particica de plastic cu care e mai mare micro sim ca nano sim, dar nu da bani pe adaptador; in ziua de azi toate cartelele sim vin pretaiate pentru toate marimile, poti sa iei partea necesara chiar din cartela care a fost utilizata cu micro sim si sa o ataseji la nano sim.

| darkstyle99 explică (pentru Goete):

Vreau sa stiu daca merge sau nu schimbata pentru ca cartela nu e nici macar 4g

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru darkstyle99):

NU, la firma de la care ai abonamentul, NU, doar daca vine persoana pe numele carei e

insa poti sa rezolvi problema cu un adaptor, ai noroc ca ai micro-sim pentru ca asa poti sa pui adaptor la orice alta dimensiune:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41f8rfmzHkL.jpg
https://cpw-2.scene7.com/is/image/cpw2/CPW-MICRO-NANO-SIM-ADAPTER__1

asa ca mergi la primul boutique GSM si ia-ti unul, costa cativa lei amarati

| Goete a răspuns (pentru darkstyle99):

Titularul cartelei poate cere schimbarea la operator, raman valabile toate conditiile contactului si daca nu e 4G trebuie sa o schimbe gratis.

| DudasLaszlo a răspuns:

Exista rame mici pentru asta, intreaba daca au la vreun gsm.