| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Bună TPU. Mi-am cumpărat de curând o bicicletă electrică. Şi am observat că roata spate are joc.Nu joc mare. Dar dacă ridic bicicleta cu roțile în sus şi mişc de ea. Se aude cum joacă din butuc. Am strâns piulițele pe spate. Dar jocul tot a rămas. Are ceva dacă merg cu ea aşa?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi rulmenții și dacă nu rezolvi, evident că jocul se accentuează

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O strici ca se descentreaza, duo la service reparatii biciclete si acolo ei o vor verifica si i ti vor spune ce are, daca mai este in garantie este gratis ai pe cartea tehnică a bicicletei unitatile service care repara biciclete, suni la ei si le spui problema si vezi cand te programeaza sa o duci la ei.

| AmandinaDragan a răspuns:

Probabil ai joc la rulment sau coronita. Trebuie sa inlocuiesti piesa. Am patit-o si eu.