| noname2021 a întrebat:

mi-am luat trimitere prin casa de asigurari catre endocrinologie,m-am dus la clinica(privata) si initial voiam sa fac analize, dar la receptie mi-a facut o programare la un doctor ca sa ma consulte intai ca altfel nu imi poate face analizele.Acel consult o sa ma coste?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trimitere prin Casa de Asigurari? De unde ai scos-o? De obicei trimiterile se dau de catre medicul de familie. Pe 21 ianuarie spuneai altceva. Analizele se platesc.

| noname2021 explică (pentru darrio2007):

Mi-am luat alta trimitere, de la medic de familie.

| darrio2007 a răspuns (pentru noname2021):

Aha! Asa mai merge.

| cristi202 a răspuns:

Daca ai trimitere, de ce sa te coste? Te costa doar daca clinica nu are contract cu CAS. Darin cazul asta cei de la receptie ti-ar fi zis din start ca te va costa.

| noname2021 explică (pentru cristi202):

Super,mersi!

| cristi202 a răspuns (pentru noname2021):

Cu placere!