| Sorinacio a întrebat:

Nu pot sa instalez windowsul XP, nu stiu de ce. Cand dau pe Boot Menu si selectez CDROM se incarca windowsul de parca nu s-ar fi intamplat nimic, iar daca incerc sa-l instalez cand windowsul ruleaza imi cere sa dau restart si imi da o eroare. Am setat CDROM pentru boot si unitatea optica nu imi este defecta. Sfaturi?

3 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Cel mai probabil CD-ul nu este bootabil. incearca pe un alt PC si vezi.

aveam odata o placa de baza ASROCK care nu vroia sa booteze pentru de pe CD pentru nimic, indiferent de unitatea optica sau CD. Se intampla. Defectul tine de placa de baza. Se poate boota si de pe stick USB daca e o placa de baza relativ moderna

| gelu1970 a răspuns:

Fa alt cd de xp si utilizeaza imgburn cand inregistrezi imaginea iso pe cd.

| Silviutzu_Mixatu_1958 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie incerca sa bagi alta versiune de windows xp adica daca vrei sp2 baga sp3. sau invers.