| adrili10 a întrebat:

Oare de ce nu se mai gasesc telefoane iphone 6, 6s la altex sau flanco? Nu se mai fabrica?

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

IPhone 6 este un telefon lansat in decursul anului 2014.
Sunt peste 3 ani de la lansare, e normal ca acest produs sa inceapa sa dispara de pe piata.

| adrili10 explică (pentru OldSoul):

Am intrebat deoarece am vazut ca iphone 5 inca exista aproape in toate maazinele de electronice.

| OldSoul a răspuns (pentru adrili10):

Exista, dar sunt ramase in stock de mai mult timp.
Oricum, din ce am inteles citind pe ici pe colo, nu e recomandat sa cumperi un telefon lansat acum cativa ani, se spune ca bateria ar avea de suferit, indiferent ca este sau nu este folosita.

| gabicoo a răspuns:

Evita sa cumperi de la Altex. Eu am avut experiente neplacute cu ei.
Referitor la întrebarea ta. Au fost sarbatorile lumea a cumparat în "draci" tot ce a gasit iar stocurile sunt epuizate. Ai puțintică rabdare.
happy

| Mcboss05180 a răspuns:

Dupa ce a aparut iphone 6s, productia iphonului 6 a incetat. Imediat ce a apare un nou iphone, iphone-ul precedent nu se mai produce. Acest lucru se intalneste peste tot.

| PiouelPol a răspuns:

In general generatiile vechi de telefoane nu se mai vand, pentru ca nu prea le mai vrea nimeni, cine are nevoie le ia la mana a doua, la prima mana nu prea mai merita sa iti iei un astfel de telefon, decat ca telefon de rezerva. Sunt invechite, sistemul de operare nu mai primeste update-uri, devine mai vulnerabil la atacuri cibernetice si astfel isi pierd protectia impotriva virusilor.

| halcyon16 a răspuns:

Nu te ingrijora, inca nu dispare de pe piata asa devreme avand in vedere tipurile de cereri la nivel de Romania. Cel mai probabil nu il mai au in stoc deocamdata.