| Kimura_Akihiro_1994 a întrebat:

recent am aflat ca pentru a ma transfera la alt liceu cu un alt profil ar trebui sa dau examene de diferente la ceea ce nu am invatat in liceul care as vrea sa ma transfer, as vrea sa stiu mai multe detalii gen daca incerc sa ma transfer dupa ce termin clasa a-9-a imi dau ei timp sa invat pentru examenele de diferente sau ar trebui deja sa le stiu?

Răspuns Câştigător
| stefancc44 a răspuns:

De obicei diferentele nu sunt cine stie ce...
Daca totusi ai o cunostiinta la liceul la care vrei sa te muti cere-i niste caiete de la materii pe care tu nu lei ai si invata!

| Kimura_Akihiro_1994 explică (pentru stefancc44):

Chiar la asta ma gandeam sa fac dar nu am vreo cunostintanasa ca m-am gandit la pregatire. Crezi ca este o idee buna?

| stefancc44 a răspuns (pentru Kimura_Akihiro_1994):

Da,dar daca nu ai o cunostiinta eu zic sa te duci la liceul la care vrri sa te transferi sa sa intrebi de diferente adica la ce dai si daca nu ai pe nimeni cauti pe net informatii(ma refer la diferente)