| Lycanmane a întrebat:

Buna TPU! Recent am cumparat un produs de la o firma ce are un depozit in Portugalia. A trecut aproximativ o luna de cand am plasat comanda, iar acum 9 zile pachetul a ajuns in Romania. Problema mea este ca acum se afla la posta romana, iar eu nu am nicio experienta cu ei. Am introdus codul de tracking in aplicatia lor, track and trace si imi arata urmatoarele:

13:59
Sosit in Romania - BSI Bucuresti
07:45
In prelucrare - BSI Bucuresti
16:30
Expediat din - BSI Bucuresti
09:30
In prelucrare - Tranzit Bucuresti
11:04
Primit de la expeditor - Tranzit Bucuresti
11:05
In prelucrare - Tranzit Bucuresti
14:48
In prelucrare - Tranzit Bucuresti
14:53
In prelucrare - Tranzit Bucuresti
20:41
Expediat din - Tranzit Bucuresti
21:51
Predat la factor - Tranzit Bucuresti

De la ultimul update, n-am mai primit nicio veste. Din ce scrie, eu inteleg ca pachetul a fost predat postasului sa imi fie livrat acasa (este un pachet mic, doar un lant de pus la gat, are mai putin de 500g ), insa asta a fost acum 6 zile si nu am primit nimic. Exista vreo posibilitate sa trebuiasca sa ma duc eu la vreun oficiu postal? Sau pur si simplu intarzie postasul?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Posta Romana nu iti aduce coletele acasa, oricat de mici ar fi. Daca nu ai primit aviz, poti merge la oficiul de care apartii si sa intrebi. Musai cu CI la tine.

| Lycanmane explică (pentru Vântulalb):

Am inteles, multumesc mult!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la poșta cu avizul si intrebi, daca nu ai primit avizul ei nu i ti pot da coletul.

| Lycanmane explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu nu am primit niciun aviz. Nu am primit nimic de fapt. In raport este mentionat de mai multe ori Tranzit Bucuresti, dar niciun oficiu postal oficial. Presupun ca as putea merge la cel de langa casa mea, insa daca nu am aviz nu stiu ce pot sa faca ei.

| romeo78 a răspuns (pentru Lycanmane):

Tranzit București, poate fi la aeroport.
Poșta Română are telefon. De marți încolo sunați și cereți informații.
Nu mai este obligatoriu un mandat poștal, dacă nu se face o livrare directă sau cu recomandare.