| oDaiCuDavidel a întrebat:

Buna TPU, recent, un prieten mi-a trimis un colet din Germania, coletul nu trece de 1.5kg, si a platit 20 euro pentru transport. Eu locuiesc in Arad. Intrebarea mea este daca mai trebuie sa platesc vreo taxa vamala sau ceva, din cate am citit pe net, cei de la DHL cer taxe vamale doar la colete de peste 100$, dar acesta a fost "gratis" sa zic asa.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru coletele primite din tarile UE, cum este si Germania, nu se mai plateste nici o taxa, asa ca nu mai ai nimic de platit.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.