| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU..revin cu o intrebare: am achizitionat un smartwatch cu versiune bluetooth 3.0 iar telefonul meu este j5 versiune bluetooth 4.1..Am o problema cu conectarea telefonului la smartwatch prin bluetooth adica nu imi vede telefonul smartwatch-ul dar smartwatchu-ul imi recunoaste telefonul iar in schimb am conectat alte telefoane la smartwatch inclusiv laptopul iar in cazul de fata imi recunoaste smartwatchul..Ccare ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| Alex_Alex_1987_VeIC a răspuns:

Pai problema ar fi diferenta de versiune la bluetooth, asta am patit si eu cu o boxa portabila prin bluetooth cu j7 2017 nu mi se conecta de nici-o culoare. Ar trebui sa schimbi telefonul sau sa iei alt smartwatch alegerea e a ta deoarece verisiunea aia bluetooth nu se poate schimba din cate stiu ca e incorporata in telefon din fabrica