| Serban_Claudiu_1993 a întrebat:

Stie cineva sa imi spuna din proprie experienta daca am 16 ani si vreau sa plec de exemplu din Germania in Romania adica tara mea natala, singur si cu avionul daca am voie? Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie, daca ai domiciliul in Romania.

| Serban_Claudiu_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Adica buletin se poate spune pentru ca acolo apare domiciliul

| Ioandelasal a răspuns (pentru Serban_Claudiu_1993):

Buletin de identitate nu poti avea, nu se mai fac de peste 20 de ani, doar carte de identitate.

| Serban_Claudiu_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refeream la buletin adică cartea de identitate pe care o faci la 14 ani