| Felix_Remus_1990 a întrebat:

Buna TPU.Sunt in clasa 4.As vrea sa stiu cum pot sa invat mai repede si sa retin totul.Dau fundita!happy

2 răspunsuri:
| LaChatte a răspuns:

****-te si caca-te mai des laughing rolling on the floor

| AndrewThinks a răspuns:

Pentru a retine trebuie mai intai sa iti eliberezi mintea, pune toate cartile sau caietele la care ai de invatat intr-un loc si incepe cu ce ti se pare mai usor. Citeste lectia, vezi cu ce ai ramas si unde te blochezi te uiti in caiet. E important sa te bucuri de fiecare lucru retinut si cand vei vedea ca ai invatat la doua materii la a treia ti se va parea usor, si ca nu mai e mult. Incearca sa te concentrezi pe text, nu pe alte lucruri. Din pacate in Romania suntem indopati cu carti, tocmai de-aia nu mai citeste nimeni de la biblioteca, oricum mult succes, sper ca te-am ajutat.