| gaby1876 a întrebat:

Buna,TPU! Sunt la scoala de soferi si instructorul nu mi-a recomandat nimeni si scoala! In total am 15 se dinte de facut(30 de ore), am facut cu el 10 ore si nu prea mi -a placut cum explica,el a intrat in concediu medical si am facut cu alt instructor l-a inlocuit, am facut cu el 2 sedinte (4 ore),explica atat de bine.Am invatat foarte multe cu el,acum doresc sa il schimb si sa fac cu instructorul asta, as putea.Cu toate ca mai am 6 ore de facut are rost? Oricum mai fac suplimentare cu instructorul asta nu e problema dar vreau sa il schimb sa il iau pe asta! Ce spuneti? Sunt intr-o situatie naspa! Nu vreau sa supar pe nimeni! Astept un raspuns! Dau funda celui mai bun raspuns! Pupici!

5 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Schimba-l, frate. Banii tai -> alegerile tale, "nimeni nu comanda pe capul tau".

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Matematica si gramatica ta nu sunt compatibile cu prea multi instructori. Daca gasesti unul care-ti place...ma tem ca este pe calibrul tau.Bafta,dar sincer ma cam indoiesc de rezultate(desi traim in Romania, totul este posibil). Sper sa nu ma provoci, sa-ti dau si exemplificari. Taci si invata.

| Mirris a răspuns:

Schimba-l ca nu patesti nimic.

| gaby1876 explică:

Pardon in loc de 10 ore, voiam sa scriu 10 sedinte (20 de ore ). Scuzati-ma! D-nu Adrian Mares, nimeni nu s-a nascut invatat totul se invata.Va rog frumos daca nu aveti ce raspuns sa dati, mai bine taceti dumneavoastra!

| micmecanic a răspuns:

Ai vreo relatie de prietenie tare buna cu primul instructor? nu.
Eu zic sa l schimbi daca asta e dorinta ta. Banii tai, alegerile tale. In privinta reactiei fostului instructor, nu s prea incantantat, dar asta e viata. Schimba-l, parerea mea. Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare si nu regret big grin