| anamariairina36 a întrebat:

Un coleg mi-a blocat telefonul (incercand sa tasteze pinul) si acum ca sa-l deblochez imi trebuie codul PUK. Stie cineva cum il pot afla?
Apropo, sunt pe reteaua Vodafone.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Setusanacsa a răspuns:

Găseşti codul PUK pe cartela unde a fost ataşată cartela ta SIM. Dacă nu mai ai cartela, du-te la un magazin Vodafone. happy

2 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Când ai primit SIM-ul, acesta era atașat într-o bucată mai mare de plastic, nu? Ei bine, acoln este scris codul PUK!

| anamariairina36 explică (pentru LTAA):

Am primit SIM-ul acum 3 ani si am pierdut bucata de plastic! crying(