| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU

va rog sa ma ajutati cu o problema

"Un automobil cu motorul Diesel, miscindu-se cu viteza medie de 75, 6 km/h, a consumat 21 kg de motorina in timp de 4 ore.Care este forta de tractiune a motorului, daca randamentul sau este de 40%? se mai stie q(a motorinei)=4, 6 x 10(la puterea 7)J/kg

please ajutati-ma +FUNDA :*

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Da are dreptate pe TPU.ro nu se fac teme!

| MMihai a răspuns:

Citește tot ce am scris aceste fete că îți va fi util

http://www.TPU.ro/......-p-s-sunt/

| Outspoken2 a răspuns:

ESTE ilegal ceea ce faci!winking

| 愛日本 a răspuns:

Nerespectarea regulilor poate duce la ştergerea întrebării sau a acontului . Regula 4 fiind mai în jos de fereastra unde se pun întrebări , mai pe scurt : ''Pe TPU nu se fac teme ! ''