| FyTzE a întrebat:

BUNA TPU! vrea sa imi cumpar un caine rottweiler dar am auzit ca pe la 9-10 ani trebuie sa ii eutanasiezi deoarece incep sa isi atace stapanul, este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Rouxee a răspuns:

Nu.Niciodata.

8 răspunsuri:
| ionutzxz a răspuns:

Daaaaaa aproape in fiecare zi ( exagerez putin cu fiecare zi dar cu siguranta macar 1 pe saptamana tot a fost).
Incet incet eu m-am obisnuit cu prostia unora si nu mai incerc sa le explic ceva pentru ca e in zadar.
Rasa asta
1. isi omoara stapanul in somn
2. innebunesc la 7 ani
3. innebunesc de la mirosul de sange si atunci te omoara
4. se nasc fara coada aia rai
si tot asa dar nah eu nu cred daca il cresti te omoara astea sunt vorbe,, i se dezvolta creierul atunci asta e nu e nimic altceva! Dai funda?batting eyelashes

| Anonim123321 a răspuns:

Nu nu e adevarat eu am un rottweiler de 13 ani (il am de mic)ma joc cu el toata ziua mi se pare foarte prietenos!

| Rouxee a răspuns:

Asa se zice si de dobermani.Eu am avut 3 si niciunul nu a trait mai mult de 8 anisad...

| Rouxee a răspuns:

Da, dar asta se intampla acum cativa ani.
E frumos sa ai un caine acasa, dar tocmai din teama de a nu-i mai pierde la un moment dat am ales o broscuta testoasalaughing

| Rouxee a răspuns:

Nu stiu..nu au fost bolnavi, nu nimic... dintr-o data.Probabil ca asta e media lor de viata...

| FyTzE explică (pentru Rouxee):

Dar te-au atacat vreodata? sau macar sau marait la tine?

| Anqel a răspuns:

Depinde cum il cresti. Si eu am un rottweiler pe care il cresc de la 2 luni si inca nu a murit nimeni din cauza lui (acum are 5 ani). Daca ti-l iei cand este pui se va atasa de tine si nu iti va face nimic. Insa, daca il iei deja cand va fi matur sunt sanse sa te atace.
(Apropo, trebuie sa ai mare grija cand trebuie sa il faci vaccinurile/ deparazitarea. Se inbolnavesc repede.)