| IacobClaudia1203 a întrebat:

Buna TPU, vreau sa ma mut in alt oraș, sunt din Brașov, 21 de ani, abia ce am ieșit dintr-o relație de lunga durata și vreau sa reîncep de la zero, ce părere aveți de următoarele orase si ce ponturi îmi puteți da? Cluj, Alba Iulia, Sibiu, Satu Mare, Arad. Mulțumesc în avans!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce doresti sa faci in orasul respectiv. Ca iti dai seama ca piata muncii e mult mai dezvoltata in Cluj decat in Alba.
Daca e sa aleg strict pentru oras as merge pe Cluj sau Sibiu. Sibiul e superb. Clujul e modern si aproape de granita

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brașovean sunt și eu. Nu as da orașul pentru nimic în lume. În fine, alegerea îți aparține.

Dintre tot ce ai enumerat, Cluj Napoca cred ca ar merita cu adevărat. Piticania de Emil Boc a făcut din Cluj Napoca un adevărat oraș, l-a dezvoltat mult. Cluj Napoca întrece cu mult pana și Brașovul.

| Kaonashii a răspuns:

Cluj e foarte aglomerat, e ca Bucuresti. Daca iti place agitatia si statul in trafic e super, ai multe oportunitati acolo. Alba Iulia e foarte mica. Restul nu stiu, nu inteleg de ce s-ar muta cineva din frumusetea aia de Brasov, eu m-as muta acolo cu prima ocazie.