| cameliammmmmmmm a întrebat:

Buna TPU, vreau sa plec cu mama in Anglia la tata, ce acte îmi trebuie pe lângă pașaport? Cei de la aeroport nu răspund, sun de 2 saptamani incontinuu, am inteles ca îmi trebuie o declarație de la tata ca este de acord sa părăsesc tara doar cu mama.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Tatal tau sa mearga la ambasada romana din Anglia si sa ia o adeverinta ca este acolo sau o declaratie.
Nici CristiDinBucuresti nu stie nimic. La ce ambasada sa mergi: la ambasada romana din Romania? Ca actele le verifica vama romana mai intai.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ambasadă si intreaba ce legatura au cei de la aeroport cu actele care trebuie tu sa le ai, decat sa stai pe TPU degeaba mergi maine la ambasada si rezolvi problema. nimic nu stiti.