| Erika120192 a întrebat:

Bună TPU`; x.
Am o problemă cu telefonul [LG KF600]. Am vrut să'l bag la încărcat dar când l'am băgat am deschis telefonul și îmi scria 'baterie descărcată' și s-a închis imediat. De fiecare dată când îl puneam la încărcat și deschideam telefonul îmi apărea bateria care se încărca și puteam să îl deschid.Am scos încărcătorul din priză, l'am băgat la loc am scos și bateria și nu am reușit nimic straight face. Telefonul sau bateria nu face contact cu încărcătorul [sau invres]. Mă gândeam să mă duc la un magazin de telefoane să întreb ce are sau sa cumpar o baterie sau un încărcător nou/ă.
Acum întrebarea mea este : bateria sau încărcătorul este de vină? Și dacă [de ex., dacă este bateria de vină] pot cumpăra o baterie nouă pentru telefonul meu care să meargă adică să se potrivească?
Mulțumesc happy.

1 răspuns:
| malina1 a răspuns:

Sigur ca poti cumpara baterie noua dar in astfel de cazuri vinovatul este incarcatorul
iti sugeres ca mai intai de toata sa mergi la un specialist