| Ana670maria a întrebat:

Buna tuturor! Am o intrebare legata de un vis pe care l-am tot visat ceva vreme. Cand eram mai mica, tot visam ca eram in casă (la mine) si ca niste persoane veneau si incercau sa intre fortat in casa, iar eu incuiam usa si efectiv alergam in celelalte camere ale casei pentru a nu fi prinsa. Iar in fiecare camera in care intram, incuiam fiecare usa si incercam sa gasesc un loc in care sa stau si sa astept ca acele persoane sa creada ca nu sunt in locul in care eram de fapt. Persoanele respective fortau fiecare usa pe care o incuiam si voiau sa ma prinda (puneam chiar si scaune sau orice vedeam in fata usii pentru a nu fi dechisa usa, dar acele persoane reuseau sa intre, iar cand nu mai aveam nicio cale de scapare si eram prinsa, ma trezeam din vis). Cand ma trezeam din vis, eram speriata, dar si linistita in acelasi timp ca a fost doar un vis. Am avut acelasi vis in repetate randuri, doar ca nu chiar identic. Desi nu am bagat in seama pe atunci acele visuri, stau si ma gandesc pana si in ziua de azi semnificau acele vise de genul pe care le visam. Ati putea sa imi spuneti, va rog, care este de fapt semnificatia acelui gen de vis? Imi doresc foarte mult sa aflu de ce tot visam acel gen de vis!

1 răspuns:
| Mopmop a răspuns:

Sunt profan in vise. Imi aduc aminte si eu ca aveam vise de genul asta. Raspunsul poate fi legat de parintii tai sau familia ta in general legat de modul in care era atmosfera in jurul tau cand erai mica. Nu stiu, poate ai surprins certuri intre ei sau ai vazut evenimente ce te-au speriat pe timpul zilei ai atunci cand venea timpul sa dormi creierul tau de copil retraia evenimentele. Nu stiu, poate e o explicatie care te ajuta! Nu am pretentia ca sunt frate cu Sigmund happy Ar trebui mai multe amanunte din viata ta personala pentru un raspuns. Ca in cazul meu cred ca faci parte dintr-o familie cu multi frati.